TÉMATA FOTOGALERIÍ - přístup přes tlačítka v hlavičce stránek

Vítejte ve fotogaleriích krásných věcí ....

Od mládí potkávám hezké a krásné věci. Je pravda, že v té době byla sklenička opravdu ze skla, ne z umělé hmoty a pytlík, (správněji sáček), byl také z opravdového papíru. Když jsem vzal do ruky první fotoaparát, 6x9 měcháč ze třicátých let s Hi-Tech tehdejší doby, optickým dálkoměrem, začal jsem krásné věci i vidět. To trvá dodnes, i když dnes se dívám na svět moderním digitálem, z velké části plastovým.
     Podle materialistického světového názoru neživé věci duši nemají. Já věřím, že jí mají a cítím to při kontaktu, který je při fotografování obvykle nutný. I letmý dotyk s historickým artefaktem je schopen mně  dobít vnitřní baterii, ať už se jedná o islámský rukopis z Bratislavy, gotický pražský orloj, rakouský flašinet z 19. století, který hraje Píseň práce, o vjem několikaminutového doznívání renesančního zvonu  nebo o pohlazení kapoty „jen“ osmdesát let staré bugatky. Doufám, že ve svém brožovaném životě budu mít podobných příležitostí ještě mnoho. 
A tak  vstupte do fotogalerií krásných věcí …

 

Upozornění 

Na současné možnosti a zvyklosti v internetových prezentacích je struktura stránek jednoduchá, prostá, až možná primitivní. Je to záměr, protože kladu důraz na vybrané fotografie, ke kterým nepředpokládám rozsáhlé vysvětlování. Kromě tohoto Úvodu jsou zde jen základní informace o firmě Atelier Foto Marušák spolu s Kontaktem a Knihou návštěv, přístupné tlačítky přímo ze záhlaví stránek. Za úsměvné obrazové zpestření považuji Curriculum Vitae v obrazech. Je to jedna z nejrozsáhlejších fotogalerií, což není dáno mým zvýšeným sebevědomím, ale faktem, že jsem narozen v první polovině minulého století.

 

Nemíním nic předstírat a zavazovat se, že budu obsah pravidelně aktualizovat. Opravdu zajímavé krásné věci nepotkávám každý den a nejsem zvyklý si účelově vymýšlet. Proto prosím o pochopení.

 

Stanislav Marušák, fotograf

ATELIER TECHNICKÉ FOTOGRAFIE - DIGITÁLNÍ ZPRACOVÁNÍ OBRAZU - GRAFICKÁ ÚPRAVA TISKOVIN

 

 

 

Novinky

V této rubrice nejsou žádné články.