O Atelieru technické fotografie

Atelier FOTO Marušák existuje stavebně od roku 1980 a ve formě živnosti fyzické osoby od roku 1989. Jedná se o obvykle vybavený profesionální atelier, zaměřený na technickou fotografii především menších produktů a to až do makrodetailů. Osvětlování je zábleskovou soupravou BRON nebo žárovkovými lampami FOBA ze stropního kolejového systému. Při využití stavebnice FOBA je možné v omezeném rozsahu sestavit přenosný fotoatelier přímo u zákazníka. Fotografování je v současné době převážně digitálním Nikonem s rozsahem objektivů od tzv. rybího oka po teleobjektivy. Klasická fotografická technika ale nebyla odložena do starého železa, takže pokud si to zakázka vyžaduje, je možné i využití Sinaru, Pentaxu 67 nebo kinofilmového Nikonu. Na Sinar je možné nasadit digitální tělo Nikon.

 

AFM nezhotovuje portréty a figurální fotografii, ale reportážní fotografii je možné požadovat. Nezpracovává fotografie klasickým mokrým procesem, vše je dnes směrováno na úpravy v počítači a  na digitální výstupy,  zpracovatelné v polygrafii nebo v profesionálních laboratořích včetně velkoplošných aplikací.

 

Většina fotografií na těchto stránkách pochází z projektů neprodejných firemních tiskovin pro zákazníky, kteří se nespokojují s prezentací ve stylu Krásy přírody nebo Kočky čtyřnohé i dvounohé. Je zřejmé, že při realizaci individuálních záměrů je tak nutná komunikace se zákazníkem na nadstandardní úrovni. Za dvacet let vzniklo téměř 40 individuálních tématických kalendářů, zaměřených na kulturní nebo technickou historii.

 Stanislav Marušák

ATELIER TECHNICKÉ FOTOGRAFIE - DIGITÁLNÍ ZPRACOVÁNÍ OBRAZU - GRAFICKÁ ÚPRAVA TISKOVIN